Про Avast

Ми пропонуємо Вам повнофункціональний антивірус безкоштовно. Ви безкоштовно допомагаєте нам, розповідаючи про наші продукти своїм знайомим та беручи участь у виявленні нових вірусів. Усе це разом робить Avast найпопулярнішим антивірусом у світі.

Ваша команда Avast

Статистика

За останні 30 днів
Avast врятував світ від

1997490331

атак вірусів.

Перегляньте докладну статистику


Керівництво

Вінсент Стеклер (Vincent Steckler), виконавчий директор
Онджей Влчек (Ondřej Vlček), директор з питань виробництва
Рене-Гайнріх Бінц (Rene-H. Bienz) фінансовий директор

Robin Selden

CMO

Robin Selden joined Avast Software in October 2015 and is responsible for global brand development, demand generation and customer loyalty for Avast, a leading global security Company for both the consumer and business markets. Prior to Avast, Robin was the CMO at NETGEAR where she was part of the executive team that took the company to the #1 market share position worldwide for home WiFi and Smart Home Video Monitoring. Ms. Selden was responsible for advertising, content marketing, marketing information systems and social media strategies around the world. She also had responsibilities for customer experience and ecommerce revenue growth on Amazon and other e-tail sites in multiple countries. Before joining NETGEAR she was the Senior Vice President of Marketing at Dolby responsible for the product marketing, Hollywood studio relationships, cinema marketing and corporate communications. While at Dolby, Robin developed their first Advertising and Social Media campaigns bringing the Dolby brand to life to a new younger audience. Robin’s last position at Logitech was VP & General Manager of the Streaming Media Business Unit where she grew the business 3X in two years. Prior positions at Logitech include Worldwide Marketing VP developing consumer marketing strategy, television advertising and brand management for Logitech. Robin has over 20 years of experience in General Management and Marketing in technology, consumer products, business products and Mobile industries

Robin has served on the Board of Advisors for Santa Clara University Graduate School of Business, is a recipient of the Silicon Valley TWIN award honoring Women Executives, and was recognized by the Silicon Valley Business Journal as one of the “Top Women in Business for 2003”. She holds a Masters in Business Administration from Santa Clara University and graduated with honors with a Bachelors of Science from California Polytechnic State University.

Гленн Тейлор (Glenn Taylor), директор зі стратегічного розвитку
Алан Рассабі (Alan Rassaby), головний юрисконсульт і секретар компанії
Gagan Singh President of Mobile

Правління

Едуард Кучера (Eduard Kučera), директор та співзасновник
Павел Баудіш (Pavel Baudiš), директор та співзасновник
Вінсент Стеклер (Vincent Steckler), виконавчий директор
Скотт Коллінз (Scott Collins), директор-розпорядник
Summit Partners
Джон Шварц (John Schwarz)голова та
виконавчий директор, Visier
Онджей Влчек (Ondřej Vlček), директор з питань виробництва
Ульф Клаессон (Ulf Claesson) партнер
BLR & Partners
Сідгарт Пател (Siddharth Patel) партнер
CVC Capital Partners
Лорн Сомервіль (Lorne Somerville) партнер та голова відділу технологій і зв'язків зі ЗМІ
CVC Capital Partners
Warren Finegold Group Strategy and Business Development Director
Vodafone Group

Вінсент Стеклер (Vincent Steckler)

виконавчий директор

Вінсент Стеклер обіймає посаду виконавчого директора та є одним із наших директорів із 2009 року. До цього він був старшим віце-президентом із глобального продажу споживацьких товарів у корпорації Symantec. Пан Стеклер почав працювати в Symantec у 2000 році на посаді віце-президента з державного сектора і стояв біля витоків Symantec, коли компанія надавала послуги місцевій владі, керівництву штатів та органам федеральної влади США. Крім того, пан Стеклер 2 роки обіймав посаду віце-президента Symantec з діяльності в Азії, Японії та країнах Тихоокеанського басейну та відповідав за обслуговування підприємств і приватних клієнтів у цьому регіоні. Перш ніж приєднатися до Symantec, пан Стеклер протягом 20 років займався розробкою програмного забезпечення, системним аналізом і проектуванням, керуванням проектами та розвитком підприємництва. Пан Стеклер отримав 2 ступені бакалавра в Університеті Каліфорнії (Ірвайн) — одну з математики, а іншу — з інформатики та теорії обчислювальних наук.

Онджей Влчек (Ondřej Vlček)

Директор з питань виробництва

Онджей Влчек обіймає в компанії посаду директора з питань виробництва з січня 2014 року. До цього він з 2007 року працював у нас на посаді технічного директора. Онджей прийшов у компанію у 1995 році на посаду розробника ПЗ, у 2003 році він став старшим розробником. Він входив до робочої групи, що розробила нашу першу антивірусну програму для Windows. Пан Влчек отримав ступінь магістра в Чеському технічному університеті у Празі та навчався в аспірантурі фізико-математичного факультету Карлова університету в Празі, досліджуючи нелінійну оптимізацію.

Рене-Гайнріх Бінц (Rene-H. Bienz)

фінансовий директор

Рене Бінц виконує в компанії обов'язки фінансового директора з жовтня 2014 р. До цього Рене працював фінансовим директором міланської компанії Fastweb в Мілані, дочірнього підприємства Swisscom та провідного провайдера альтернативних телекомунікаційних послуг в Італії. З 2005 до 2011 року Рене був фінансовим директором Bakcell, другого за розміром оператора мобільного зв'язку в Азербайджані. Рене Бінц вже тривалий час працює у сфері фінансів і посідав провідні посади в компаніях Італії, Азербайджана, Швейцарії, а також у компанії Czech Telecom (тепер O2) в Чеській Республиці. Він має науковий ступінь магістра керування бізнесом (зі спеціалізацією у сферах банківської діяльності та фінансів), отриманий в університеті Фрібурга, Швейцарія, а також диплом про навчання в Гарвардській школі бізнесу.

Гленн Тейлор (Glenn Taylor)

Директор зі стратегічного розвитку

Гленн Тейлор працює в компанії на посаді директора зі стратегічного розвитку з січня 2014 року. До цього він з 2011 року обіймав посаду віце-президента зі збуту. Перш ніж почати працювати в нас, він з 2006 по 2010 рік був старшим директором з електронної комерції в корпорації Symantec і керував відділом електронної комерції і відділом партнерських продажів. З 2000 по 2006 рік пан Тейлор обіймав посаду старшого директора Symantec з продажів у державному секторі, де він керував відділом продажу продуктів для державних і освітніх установ і органів місцевої влади. Перш ніж перейти в Symantec, Гленн Тейлор був директором відділу з поповнення бази знань та бойового забезпечення ВПС США, де він керував запровадженням важливих започаткувань у сфері інформаційних технологій, включаючи перший портал повітряних військ для бізнес-систем, і укладав угоди з підприємствами щодо застосування комерційних технологій. Пан Тейлор отримав ступінь бакалавра у галузі дослідження операцій у Військово-повітряній академії США і ступінь магістра — в Університеті Південної Каліфорнії.

Едуард Кучера (Eduard Kučera)

Директор та співзасновник

Едуард Кучера, один із співзасновників компанії, був головою нашої ради директорів із дня заснування компанії AVAST Software у грудні 2006 року до січня 2014 року. Із 1991 року пан Кучера відповідав за роботу нашої компанії-попередниці, ALWIL Software. З 1991 року по 2009 рік пан Кучера також виконував обов'язки нашого генерального директора та керував повсякденною роботою, зокрема, переходом на модель безкоштовного розповсюдження програмного забезпечення у 2002 році. Перш ніж стати співзасновником компанії Avast, пан Кучера був фахівцем з апаратного забезпечення комп'ютерів в Чеському інституті комп'ютерних досліджень (VUMS). У 2009 році пан Кучера був удостоєний звання «Підприємець року» у Чеській Республіці за версією Ernst & Young. Едуард Кучера захистив ступінь доктора природничих наук у галузі експериментальної фізики в Карловому університеті в Празі.

Павел Баудіш (Pavel Baudiš)

Директор та співзасновник

Павел Баудіш, один із наших співзасновників, був директором компанії AVAST Software з дня її заснування у грудні 2006 року. У 1988 році пан Баудіш написав програму, на базі якої розроблені інші засоби захисту безпеки, що складають наш асортимент. Із 1991 року, ще коли наша компанія мала назву «партнерство ALWIL Software», пан Баудіш відігравав одну з головних ролей у розвитку нашого бізнесу. Перш ніж стати співзасновником компанії Avast, пан Баудіш був фахівцем із графіки в Чеському інституті комп'ютерних досліджень (VUMS). Пан Баудіш отримав ступінь магістра за спеціальністю «інформаційні технології» у Вищій школі хімічної технології у Празі.

Скотт Коллінз (Scott Collins)

директор-розпорядник — Summit Partners

Скотт Коллінз був одним із наших директорів із серпня 2010 року. Пан Коллінз є директором-розпорядником Summit Partners, L.P. — міжнародної інвестиційної компанії. Скотт прийшов до Summit Partners у 1996 році. Пізніше він заснував лондонське відділення компанії, роботою якого він наразі керує. До приходу в Summit Partners Скотт Коллінз працював консультантом у компанії McKinsey & Company, а також обіймав низку посад в урядових організаціях США. Зараз Скотт Коллінз входить до складу рад директорів наступних компаній: Actix Limited (аналіз й оптимізація мобільних мереж); Bigpoint GmbH (азартні ігри в Інтернеті); Multifonds (IGEFI Group Sàrl) (розробка ПЗ для обліку діяльності фондів і для підтримки діяльності трансфер-агентів; Ogone SA/NV (платіжна система в Інтернеті); vente-privee.com SAS (ексклюзивний постачальник високоякісної споживчої продукції); Welltec International (постачальник високоточних робототехнічних систем для нафтогазових свердловин. Пан Коллінз має ступені бакалавра економіки від Гарвардського університету та доктора права від Гарвардської школи права.

Джон Шварц (John G. Schwarz)

Голова та
виконавчий директор, Visier

Джон Шварц є членом нашої ради директорів з грудня 2011 року. З травня 2010 року доктор Шварц виконує обов'язки виконавчого директора, а також є одним із засновників Visier LLC — фірми-постачальника ПЗ для бізнес-аналітики. До того Джон Шварц з березня 2008 по лютий 2010 року входив до складу виконавчої ради SAP AG. З вересня 2005 до придбання Business Objects S.A. компанією SAP, яке сталося у січні 2008-го, доктор Шварц був виконавчим директором цієї компанії-постачальника ПЗ та послуг у сфері бізнес-аналітики. До приходу в Business Objects Джон Шварц виконував обов'язки президента та операційного директора Symantec Corporation (з грудня 2001 до вересня 2005). До Symantec, з січня 2000 до грудня 2001 року, доктор Шварц був президентом та виконавчим директором Reciprocal Inc. — компанії-постачальника корпоративних послуг у сфері захисту електронної комерційної діяльності (поширення цифрового вмісту через Інтернет). До приходу до Reciprocal Джон Шварц 25 років працював у корпорації IBM, останнім часом він виконував там обов'язки генерального менеджера підрозділу галузевих рішень IBM — міжнародної організації, яка займалася створенням бізнес-програм та наданням відповідних послуг великим корпоративним клієнтам IBM. Доктор Шварц входив до складу ради директорів Асоціації інформаційних технологій у раді США з питань програмного забезпечення. Джон Шварц народився у Празі, він має ступені бакалавра комп'ютерних наук Університету провінції Манітоба, бакалавра бізнес-адміністрування Університету Торонто та почесного доктора філософії від Університету Делхаузі в Галіфаксі (Нова Шотландія).

Ервін Гунст (Erwin Gunst)

Директор

Ервін Гунст є одним із директорів нашої компанії з жовтня 2012 року. З липня 2008 по березень 2010 пан Гунст був операційним директором і членом ради директорів SAP AG, де до сфери його обов'язків входили міжнародні операції, інформаційні технології, кадри та керівництво роботою усіх лабораторії SAP у світі. З жовтня 2004 по липень 2008 Ервін Гунст був директором SAP AG і керівником операційного відділу по роботі з клієнтами та рішеннями по регіону «Європа, Ближній Схід та Африка». З 1988 по 2004 рік пан Гунст обіймав різноманітні посади в SAP AG, у тому числі посади директора філіалів SAP AG в Бельгії, Швейцарії та Великобританії, а до того працював у відділі фінансів та контролю SAP International AG у Швейцарії. Пан Гунс отримав ступінь магістра комерційного інжинірінга Вільного університету Сольвей у Брюселі, Бельгія.

Алан Рассабі (Alan Rassaby)

Головний юристконсульт і секретар компанії

Алан Рассабі виконує у компанії обов'язки головного юрисконсульта та секретаря з лютого 2013 року. З 2001 по 2012 року Алан був головним юрисконсультом компанії RightNow Technologies, Inc. (NASDAQ RNOW), також він декілька років виконував у компанії обов'язки секретаря и старшого віце-президента по кадрам. До того пан Рассабі був старшим віце-президентом та головним юрисконсультом компаній Powerhouse Technologies, Inc. (NASDAQ PWRH) та Anchor Gaming, Inc. (NASDAQ SLOT) (після того, як Anchor придбала Powerhouse). До роботи юрисконсультом у компаніях з випуску програмного забезпечення пан Рассабі працював юристом в Австралії, де він був партнером компанії Phillips Fox, Lawyers. Свій перший ступінь з права Алан Рассабі отримав в Університеті Нового Південного Уельсу в Сіднеї (Австралія), потім він також отримав диплом магістра юриспруденції в Лондонській школі економіки та політології Лондонського університету (Англія). Він входить до державних юридичних асоціацій штатів Новий Південний Уельс та Вікторія (Австралія) і Орегон (США).

Ульф Клаессон (Ulf Claesson)

Партнер − BLR & Partners

Ульф Клаессон є одним із директорів нашої компанії з жовтня 2012 року. З 2009 року пан Клаессон є партнером компанії BLR & Partners AG − приватної фірми з Цюріху (Швейцарія). З 2006 по 2009 рік, після того як одну з його компаній придбала корпорація Hewlett Packard, Ульф Клаессон керував роботою одного з підрозділів Hewlett Packard на посадах генерального менеджера та віце-президента. з 2002 по 2006 рік Ульф був головою ради директорів заснованої ним компанії Silverwire Group (тепер входить до складу Hewlett-Packard). До заснування Silverwire Group Ульф Клаессон заснував (у 1997 році) компанії Whitecap GmbH та Whitecap LLP, директором-розпорядником яких він досі є. З 1977 по 1997 рік пан Клаессон обіймав різноманітні керівні та виконавчі посаді в європейських та всесвітніх підрозділах корпорації IBM, де він разом із декількома новими бізнес-сегментами створював глобальну мережу дистриб'юторів та OEM-бізнес IBM у материковій Європі. Ульф Клаессон також є членом президії Федеральної комісії Швейцарії з питань інновацій та сучасних технологій і виступає з лекціями з підприємництва у Швейцарському федеральному технологічному університеті в Цюріху. Пан Клаессон має ступінь магістра технічних наук від Технологічного університету Гетенборга (Швеція).

Каміла Штепанкова (Kamila Štěpánková)

Директор з кадрів

Каміла Штепанкова працює в компанії на посаді директора з кадрів з квітня 2013 р. До цього пані Штепанкова три роки працювала в компанії CSC Computer Sciences, де очолювала роботу кадрової служби в Австрії та Східній Європі, керуючи розробкою та втіленням кадрової стратегії в регіоні, консультаціями керівництва та реалізацією глобальних кадрових проектів на регіональному рівні. До приходу до CSC Computer Sciences Каміла Штепанкова три роки працювала в SAP на посаді менеджера з кадрів бізнес-партнерскої програми для глобальних спільних послуг. Пані Штепанкова має ступінь бакалавра з менеджменту кадрів Карлова Університету та магістра з освіти дорослих університету Яна Коменського.

Кріс Бенем (Chris Benham)

Директор з маркетингу

Кріс Бенем виконує у нас обов'язки директора з маркетингу з серпня 2013 року. До переходу в компанію Avast Кріс Бенем працював директором з маркетингу компанії Webroot, допомігши компанії досягти статусу найбільшого постачальника антивірусних продуктів на роздрібному ринку США (до його приходу Webroot були лише п'ятими у цьому списку). До переходу до Webroot Кріс був віце-президентом з міжнародного маркетингу в компанії Symantec. За 11 років його роботи в Symantec доходи компанії збільшилися з 200 мільйонів до 6 мільярдів доларів США. Його зусилля допомогли компаніям Symantec та Norton досягти провідних позицій як в аспекті обізнаності споживачів про компанії, так і в аспекті часток ринку, що їм належали. Кріс Бенем понад чверть століття займається маркетингом у сфері високих технологій, за цей час він також працював у компаніях Sun Microsystems та Tandem Computers. Кріс має наукові ступені бакалавра з журналістики/реклами та бакалавра з англійської мови від університету штату Канзас.

Сідгарт Пател (Siddharth Patel)

Директор-розпорядник, CVC Capital Partners

Директор-розпорядник, прийшов до CVC у 2010 році. Сід працює у відділі телекомунікацій, ЗМІ та сучасних технологій компанії CVC, він живе в Лондоні. До CVC він 9 років працював в Apax Partners, у відділі сучасних технологій і телекомунікацій, там він очолював та контролював між-секторні операції. До Apax Сідгарт Пател працював у Monitor Company. Він має ступені магістра та бакалавра гуманітарних наук (1-й клас) від Оксфордського університету.

Лорн Сомервіль (Lorne Somerville)

Партнер та голова відділу технологій і зв'язків зі ЗМІ, CVC Capital Partners

Партнер, прийшов до CVC у 2008 році. Лорн є керівником відділу телекомунікацій, ЗМІ та сучасних технологій компанії CVC, він живе в Лондоні. До приходу в CVC він працював у компанії UBS, де виконував обов'язки глобального керівника відділу телекомунікацій та голови європейської групи зв'язку, а також Swisscom AG, де він був керівником міжнародного підрозділу Swisscom International. Лорн Сомервіль має ступень магістра гуманітарних наук зі спеціальності «комп'ютерні науки», яку він отримав в Кембриджі, та магістра з керування підприємством від університету IMD (Лозанна).

Warren Finegold

Group Strategy and Business Development Director, Vodafone Group

Warren Finegold joined the Board of Avast in February 2015. He has been a member of the Vodafone Group Executive Committee since 2006 and is currently Group Strategy and Business Development Director. Previously he was a Managing Director of UBS Investment Bank where he held a number of senior positions, most recently as Head of the Technology Team in Europe. Before that he was an Executive Director at Goldman Sachs International in New York and London, advising companies on Mergers and Acquisitions and raising capital. He began his career as an Executive in the Corporate Finance Department of Hill Samuel and Co. Ltd. Warren holds an MA in Philosophy, Politics and Economics from Oxford University and a Masters degree in Business Administration from London Business School.

Gagan Singh

President of Mobile

Gagan Singh has served as our President of Mobile since Oct 2015. Previously, Mr. Singh was VP of Mobile Strategy, Engineering & Solutions at Moovweb, a Software-as-a-Service company focused on cloud-based mobile experience optimization in San Francisco. From 2012 to 2014 he was Executive Vice President and CTO at VIZ Media, a global multi-media company. Prior to that he was founder and CEO of West Side Labs Inc. with offices in New York City and Tokyo. Mr. Singh has more than 15 years of experience leading product, engineering, and marketing teams in both enterprise and consumer software companies.

Mr. Singh holds an MBA from MIT Sloan School of Management, an MPA from Harvard Kennedy School, and a BS in Electrical Engineering and Computer Science from UC Berkeley.

Історія

Передісторія компанії Avast почалася у 1988 році, коли чеські вчені-дослідники Едуард Кучера (Eduard Kučera) та Павел Баудіш (Pavel Baudiš) зіткнулися з «віденським вірусом» та почали свою багаторічну роботу з убезпечення комп'ютерів усього світу від цієї та інших шкідливих програм.

Наразі у компанії Avast працює понад 500 фахівців. Компанія має штаб-квартиру у Празі (Чеська Республіка) та додаткові офіси в Китаї, Німеччині та США, партнерів-дистриб'юторів в усіх регіонах та всесвітню спільноту прихильників Avast.

Зростання в мобільному сегменті триває

Послідовно підсилюючи свої позиції, Avast додає 30 мільйонів нових користувачів і досягає показника у 230 мільйонів активних користувачів в усьому світі. Також у компанії з'являється новий інвестор, CVC Capital Partners, який оцінює бренд Avast в 1 мільярд доларів США; у мобільному сегменті Avast купує новий проект Inmite та збільшує свій штат на 40 розробників програм для мобільних пристроїв. Тим часом Avast Mobile Security досягає показника в 100 мільйонів завантажень швидше, ніж будь-яка інша програма для захисту даних на мобільних пристроях в історії Google Play, а ресурс AV-Comparatives визнає Avast найпопулярнішим постачальником рішень для мобільного захисту даних у Північній і Південній Америці та Європі, а також третім в Азії. Запуск нових продуктів: Avast 2015 з чотирма новими функціями («Захист домашньої мережі», «Безпечний DNS», «сканування HTTPS» та «Смарт-сканування»), Avast SecureLine VPN для Android та iOS, Avast GrimeFighter, а також засіб видалення програм-вимагачів (Avast Ransomware Removal). Кількість штатних працівників Avast сягає 500, компанія відкриває нові представництва в Пекіні, Гонконгу та Сеулі.

25 років плідної праці

У 25-ту річницю свого існування антивірусне програмне забезпечення Avast претендує на галузевий рекорд, захищаючи понад 200 мільйонів комп'ютерів PC, Mac та пристроїв Android в усьому світі – а також є найпопулярнішим (за кількістю завантажень) продуктом на декількох найбільших софтверних порталах світу. Окрім того, AVAST Software (як компанія) купує німецьку компанію secure.me та американський стартап Jumpshot, отримує нагороду Чеської Республіки «Кращому роботодавцю 2013 року» в категорії великих компаній та закінчує рік у статусі найприбутковішої ІТ-компанії у своїй країні, маючи у своєму штаті трохи більше 350 працівників. Запуск нових продуктів: Avast 2014, який включає технологію штучного інтелекту DynaGen; Avast SecureLine VPN (віртуальна приватна мережа для шифрування та анонімізації дій в Інтернеті); Чистильник Avast (для оптимізації/прискорення роботи комп'ютера).

Найважливіші нові віхи

За даними на кінець року, Avast активно захищає понад 170 мільйонів комп'ютерів ПК і Mac та пристроїв Android, при цьому кількість працівників компанії лише трохи перевищує 200. Avast Free Mobile Security стає на Google Play найкращою захисною програмою за оцінками користувачів, а vast! Free Antivirus – найпопулярнішою програмою на Download.com за кількістю завантажень. Запуск нових продуктів: Avast Free Antivirus для Mac; продукти Avast версії 7.0 для ПК, які включають такі нові функції, як «Віддалена допомога» (для отримання дистанційної допомоги від друга, який також має ПЗ Avast), портал облікових записів Avast (через який можна контролювати свої пристрої з установленими програмами Avast), а також хмарні функції FileRep (для визначення репутації файлів) та потокова передача оновлень антивірусних баз даних у реальному часі.

Понад 165 мільйонів зареєстрованих користувачів

Станом на середину року у Avast понад 135 мільйонів активних та більш ніж 165 мільйонів зареєстрованих користувачів – і всього цього вдалося досягнути зусиллями трохи більше ніж 150 працівників компанії. Запуск нових продуктів: лінійка Avast Business Protection (зі спрощеною консоллю централізованого адміністрування); лінійка продуктів Avast для домашніх ПК (версія 6.0), яка включає наступні новаторські технології: WebRep™ (інструмент оцінки репутації сайта), SafeZone (Безпечна зона - ізольований, невидимий для потенційного зломника віртуальний робочий стіл, з якого можна безпечно здійснювати покупки та банківські операції в Інтернеті), а також «АвтоПісочниця» (AutoSandbox™ – перша автоматична функція віртуалізації у складі безкоштовної антивірусної програми).

Новий інвестор Summit Partners

Компанія Summit Partners інвестує 100 мільйонів доларів США, отримавши міноритарний пакет акцій AVAST Software, що стає підтвердженням унікального положення Avast на глобальному ринку. Ген Сікенс (Han Sikkens), директор Summit Partners, відзначив: «Така компанія, як AVAST Software – велика рідкість: вона фактично визначає підхід цілковитої галузі до ведення бізнесу. Перспективи зростання цієї виключної компанії приводять нас у захоплення». ALWIL Software змінює свою назву AVAST Software, яка більш чітко пов'язує компанію з її брендом. Avast сягає показника у 130 мільйонів зареєстрованих користувачів. Запуск нових продуктів Avast версії 5.0, які використовують новий антивірусний модуль і додаткові функції, такі як брандмауер, що непомітно працює в режимі «без сповіщень», та «Пісочниця» (Sandbox).

Розширення компанії

ALWIL наймає досвідченого Вінсента Стеклера (Vincent Steckler) (раніше працював у компанії Symantec) на посаду генерального директора. База зареєстрованих користувачів Avast зростає з 68 млн до 100 млн, а штат компанії тепер нараховує 100 працівників. Запуск нових продуктів версії 5.0: Avast Free Antivirus, Avast Pro Antivirus та Avast Internet Security.

Перенесення акценту на міжнародні продажі та підтримку

Тепер компанія ALWIL Software робить головний наголос на міжнародні продажі та підтримку, а також переклад антивірусної програми Avast й офіційного сайту avast.com на більшу кількість мов. Компанія досягає рівнів у 50 мільйонів зареєстрованих користувачів і 60 працівників. Запуск нового продукту: Avast 4.8.

Мільйон користувачів на одного працівника

Компанія досягає показника в 40 мільйонів зареєстрованих користувачів програм Avast, що при штаті в 38 працівників дає співвідношення «один мільйон користувачів на одного працівника». Це співвідношення компанія підтримуватиме впродовж наступних років. Компанія ALWIL Software перетворена на акціонерне товариство. Запуск нових продуктів; Avast Mac Edition та Avast Windows Home Server Edition.

За рік база користувачів збільшується в чотири рази

База користувачів Avast двічі за рік подвоюється, один раз до 10 мільйонів, а наприкінці року й до 20 млн користувачів. У значній мірі це сталося через появу більшої кількості іншомовних версій, а такої-то завдяки тому, що продукція Avast отримала низку галузевих винагород за якість. Avast перемагає у декількох категоріях SC Awards: у номінації «Краща антивірусна програма», а також «Краща програма для захисту від шкідливого ПЗ» (Європа) та «Вибір читачів» (США). Запуск нового продукту: Avast Linux Home Edition.

Альянс з SanDisk

Компанія ALWIL починає співробітництво з SanDisk. Того часу це був чудовий спосіб збільшити базу користувачів, оскільки число користувачів Інтернету тоді ще було відносно низьким. Завдяки цьому партнерству виникла необхідність локалізувати антивірусну програму Avast для всіх ринків, де пропонувалася продукція SanDisk. Отже, ALWIL наймає перших штатних спеціалістів для виконання завдань локалізації та підтримки. Запуск нових продуктів: Avast U3 Edition (для SanDisk) та Avast 4.6.

Один мільйон користувачів

Лише через 30 місяців після реєстрації першого користувача кількість користувачів безкоштовної версії Avast налічує вже один мільйон. До цього моменту все ще важко було зрозуміти, чи буде працювати модель безкоштовного розповсюдження продукту, аналоги якого конкуренти пропонують виключно за гроші. Однак досягнення показника в один мільйон користувачів підтверджує успішність проникнення на ринок. Компанія ALWIL починає вишикувати схему співробітництва з дистриб'юторами із різноманітних країн світу, які бажають продавати рішення для захисту комп'ютерів. Запуск нових продуктів: Avast для Linux, Avast 4.5 Home/Professional edition, Avast Distributed Network Manager (ADNM) та Avast BART CD 2.0.

Відкриття інтернет-магазину

Зростання бази користувачів безкоштовної програми Avast призводить до потреби у зручній системі продажів платних рішень компанії через Інтернет. Тому ALWIL за допомогою компанії Digital River відкриває онлайновий магазин share-it! Запуск нових продуктів: Avast Bootable Antivirus & Recovery Tool (BART) CD та безкоштовної версії Avast 4 Home Edition (проект реалізований під керівництвом Онджея Влчека (Ondrej Vlček)).

Вихід безкоштовної антивірусної програми Avast

Один із засновників компанії Едуард Кучера (Eduard Kučera) впроваджує інноваційну стратегію збільшення користувацької спільноти, засновану на наступному принципі: всі користувачі ПК мають право на захист від шкідливих програм, а безпека має бути доступною для кожного. В рамках цієї стратегії 1 червня компанія ALWIL Software випускає безкоштовний антивірус для домашніх (некомерційних) користувачів. Через півроку, в січні 2002 р., починає працювати нова система реєстрації, і відбувається реєстрація першого користувача безкоштовної антивірусної програми Avast antivirus Home Edition.

Компанія McAfee використовує антивірусний модуль Avast

ALWIL Software надає компанії McAfee свій антивірусний модуль Avast, який після цього використовувався в антивірусних продуктах McAfee. Наші антивірусні технології доводять свою ефективність, а логотип «Powered by Avast engine» з'являється на коробках продукту McAfee VirusScan. Компанія ALWIL також бере на роботу першого спеціаліста з технічної підтримки Павела Моурека (Pavel Mourek).

Нагороди в усіх категоріях

Антивірус Avast увійшов до числа перших трьох антивірусних програм у світі, які вдостоїлися нагород VB100 від журналу Virus Bulletin з усіх трьох категорій, що оцінювалися. Журнал Virus Bulletin - це авторитетне незалежне видання з комп'ютерної безпеки, й отримати навіть одну нагороду VB100 непросто.

Перша антивірусна програма для Windows 95

Молодий спеціаліст Онджей Влчек (Ondrej Vlček) (наразі технічний директор компанії) стає працівником компанії ALWIL Software й одночасно закінчує навчання в університеті. Він розробляє першу антивірусну програму для Windows 95.

Створення компанії

Засновники компанії Павел Баудіш (Pavel Baudiš) та Едуард Кучера (Eduard Kučera), скориставшись свободою від соціально-економічних обмежень соціалістичного режиму, нарешті перетворюють ALWIL Software з кооперативу в акціонерну компанію.

Оксамитова революція

Оксамитова революція та незалежність Чехословаччини від Радянського Союзу дають приватним підприємцям економічну свободу. У попередні роки багато організацій не могли отримати статус «компанії» та змушені були працювати як «кооперативи».

Перша програма для захисту від «віденського вірусу»

Павел Баудіш, на той час науковій співробітник Празького науково-дослідного інституту математичних апаратів, зіштовхується з екземпляром «Віденського вірусу» та, зацікавлений ним, створює програму, здатну його видалити. Він показує програму своєму колезі Едуарду Кучері, і вони разом створюють кооператив ALWIL Software, який випускає першу антивірусну програму Avast. Через жорсткі обмеження, що накладаються існуючим режимом, підприємцям не вдається зареєструвати «компанію».

Логотип браузера Chrome

Avast рекомендує використовувати
БЕЗКОШТОВНИЙ веб-браузер Chrome™.