Про Avast

Ми пропонуємо Вам повнофункціональний антивірус безкоштовно. Ви безкоштовно допомагаєте нам, розповідаючи про наші продукти своїм знайомим та беручи участь у виявленні нових вірусів. Усе це разом робить Avast найпопулярнішим антивірусом у світі.

Ваша команда Avast

Статистика

За останні 30 днів
Avast врятував світ від

1997490331

атак вірусів.

Перегляньте докладну статистику


Історія

Передісторія компанії Avast почалася у 1988 році, коли чеські вчені-дослідники Едуард Кучера (Eduard Kučera) та Павел Баудіш (Pavel Baudiš) зіткнулися з «віденським вірусом» та почали свою багаторічну роботу з убезпечення комп'ютерів усього світу від цієї та інших шкідливих програм.

Наразі у компанії Avast працює понад 500 фахівців. Компанія має штаб-квартиру у Празі (Чеська Республіка) та додаткові офіси в Китаї, Німеччині та США, партнерів-дистриб'юторів в усіх регіонах та всесвітню спільноту прихильників Avast.

Зростання в мобільному сегменті триває

Послідовно підсилюючи свої позиції, Avast додає 30 мільйонів нових користувачів і досягає показника у 230 мільйонів активних користувачів в усьому світі. Також у компанії з'являється новий інвестор, CVC Capital Partners, який оцінює бренд Avast в 1 мільярд доларів США; у мобільному сегменті Avast купує новий проект Inmite та збільшує свій штат на 40 розробників програм для мобільних пристроїв. Тим часом Avast Mobile Security досягає показника в 100 мільйонів завантажень швидше, ніж будь-яка інша програма для захисту даних на мобільних пристроях в історії Google Play, а ресурс AV-Comparatives визнає Avast найпопулярнішим постачальником рішень для мобільного захисту даних у Північній і Південній Америці та Європі, а також третім в Азії. Запуск нових продуктів: Avast 2015 з чотирма новими функціями («Захист домашньої мережі», «Безпечний DNS», «сканування HTTPS» та «Смарт-сканування»), Avast SecureLine VPN для Android та iOS, Avast GrimeFighter, а також засіб видалення програм-вимагачів (Avast Ransomware Removal). Кількість штатних працівників Avast сягає 500, компанія відкриває нові представництва в Пекіні, Гонконгу та Сеулі.

25 років плідної праці

У 25-ту річницю свого існування антивірусне програмне забезпечення Avast претендує на галузевий рекорд, захищаючи понад 200 мільйонів комп'ютерів PC, Mac та пристроїв Android в усьому світі – а також є найпопулярнішим (за кількістю завантажень) продуктом на декількох найбільших софтверних порталах світу. Окрім того, AVAST Software (як компанія) купує німецьку компанію secure.me та американський стартап Jumpshot, отримує нагороду Чеської Республіки «Кращому роботодавцю 2013 року» в категорії великих компаній та закінчує рік у статусі найприбутковішої ІТ-компанії у своїй країні, маючи у своєму штаті трохи більше 350 працівників. Запуск нових продуктів: Avast 2014, який включає технологію штучного інтелекту DynaGen; Avast SecureLine VPN (віртуальна приватна мережа для шифрування та анонімізації дій в Інтернеті); Чистильник Avast (для оптимізації/прискорення роботи комп'ютера).

Найважливіші нові віхи

За даними на кінець року, Avast активно захищає понад 170 мільйонів комп'ютерів ПК і Mac та пристроїв Android, при цьому кількість працівників компанії лише трохи перевищує 200. Avast Free Mobile Security стає на Google Play найкращою захисною програмою за оцінками користувачів, а vast! Free Antivirus – найпопулярнішою програмою на Download.com за кількістю завантажень. Запуск нових продуктів: Avast Free Antivirus для Mac; продукти Avast версії 7.0 для ПК, які включають такі нові функції, як «Віддалена допомога» (для отримання дистанційної допомоги від друга, який також має ПЗ Avast), портал облікових записів Avast (через який можна контролювати свої пристрої з установленими програмами Avast), а також хмарні функції FileRep (для визначення репутації файлів) та потокова передача оновлень антивірусних баз даних у реальному часі.

Понад 165 мільйонів зареєстрованих користувачів

Станом на середину року у Avast понад 135 мільйонів активних та більш ніж 165 мільйонів зареєстрованих користувачів – і всього цього вдалося досягнути зусиллями трохи більше ніж 150 працівників компанії. Запуск нових продуктів: лінійка Avast Business Protection (зі спрощеною консоллю централізованого адміністрування); лінійка продуктів Avast для домашніх ПК (версія 6.0), яка включає наступні новаторські технології: WebRep™ (інструмент оцінки репутації сайта), SafeZone (Безпечна зона - ізольований, невидимий для потенційного зломника віртуальний робочий стіл, з якого можна безпечно здійснювати покупки та банківські операції в Інтернеті), а також «АвтоПісочниця» (AutoSandbox™ – перша автоматична функція віртуалізації у складі безкоштовної антивірусної програми).

Новий інвестор Summit Partners

Компанія Summit Partners інвестує 100 мільйонів доларів США, отримавши міноритарний пакет акцій AVAST Software, що стає підтвердженням унікального положення Avast на глобальному ринку. Ген Сікенс (Han Sikkens), директор Summit Partners, відзначив: «Така компанія, як AVAST Software – велика рідкість: вона фактично визначає підхід цілковитої галузі до ведення бізнесу. Перспективи зростання цієї виключної компанії приводять нас у захоплення». ALWIL Software змінює свою назву AVAST Software, яка більш чітко пов'язує компанію з її брендом. Avast сягає показника у 130 мільйонів зареєстрованих користувачів. Запуск нових продуктів Avast версії 5.0, які використовують новий антивірусний модуль і додаткові функції, такі як брандмауер, що непомітно працює в режимі «без сповіщень», та «Пісочниця» (Sandbox).

Розширення компанії

ALWIL наймає досвідченого Вінсента Стеклера (Vincent Steckler) (раніше працював у компанії Symantec) на посаду генерального директора. База зареєстрованих користувачів Avast зростає з 68 млн до 100 млн, а штат компанії тепер нараховує 100 працівників. Запуск нових продуктів версії 5.0: Avast Free Antivirus, Avast Pro Antivirus та Avast Internet Security.

Перенесення акценту на міжнародні продажі та підтримку

Тепер компанія ALWIL Software робить головний наголос на міжнародні продажі та підтримку, а також переклад антивірусної програми Avast й офіційного сайту avast.com на більшу кількість мов. Компанія досягає рівнів у 50 мільйонів зареєстрованих користувачів і 60 працівників. Запуск нового продукту: Avast 4.8.

Мільйон користувачів на одного працівника

Компанія досягає показника в 40 мільйонів зареєстрованих користувачів програм Avast, що при штаті в 38 працівників дає співвідношення «один мільйон користувачів на одного працівника». Це співвідношення компанія підтримуватиме впродовж наступних років. Компанія ALWIL Software перетворена на акціонерне товариство. Запуск нових продуктів; Avast Mac Edition та Avast Windows Home Server Edition.

За рік база користувачів збільшується в чотири рази

База користувачів Avast двічі за рік подвоюється, один раз до 10 мільйонів, а наприкінці року й до 20 млн користувачів. У значній мірі це сталося через появу більшої кількості іншомовних версій, а такої-то завдяки тому, що продукція Avast отримала низку галузевих винагород за якість. Avast перемагає у декількох категоріях SC Awards: у номінації «Краща антивірусна програма», а також «Краща програма для захисту від шкідливого ПЗ» (Європа) та «Вибір читачів» (США). Запуск нового продукту: Avast Linux Home Edition.

Альянс з SanDisk

Компанія ALWIL починає співробітництво з SanDisk. Того часу це був чудовий спосіб збільшити базу користувачів, оскільки число користувачів Інтернету тоді ще було відносно низьким. Завдяки цьому партнерству виникла необхідність локалізувати антивірусну програму Avast для всіх ринків, де пропонувалася продукція SanDisk. Отже, ALWIL наймає перших штатних спеціалістів для виконання завдань локалізації та підтримки. Запуск нових продуктів: Avast U3 Edition (для SanDisk) та Avast 4.6.

Один мільйон користувачів

Лише через 30 місяців після реєстрації першого користувача кількість користувачів безкоштовної версії Avast налічує вже один мільйон. До цього моменту все ще важко було зрозуміти, чи буде працювати модель безкоштовного розповсюдження продукту, аналоги якого конкуренти пропонують виключно за гроші. Однак досягнення показника в один мільйон користувачів підтверджує успішність проникнення на ринок. Компанія ALWIL починає вишикувати схему співробітництва з дистриб'юторами із різноманітних країн світу, які бажають продавати рішення для захисту комп'ютерів. Запуск нових продуктів: Avast для Linux, Avast 4.5 Home/Professional edition, Avast Distributed Network Manager (ADNM) та Avast BART CD 2.0.

Відкриття інтернет-магазину

Зростання бази користувачів безкоштовної програми Avast призводить до потреби у зручній системі продажів платних рішень компанії через Інтернет. Тому ALWIL за допомогою компанії Digital River відкриває онлайновий магазин share-it! Запуск нових продуктів: Avast Bootable Antivirus & Recovery Tool (BART) CD та безкоштовної версії Avast 4 Home Edition (проект реалізований під керівництвом Онджея Влчека (Ondrej Vlček)).

Вихід безкоштовної антивірусної програми Avast

Один із засновників компанії Едуард Кучера (Eduard Kučera) впроваджує інноваційну стратегію збільшення користувацької спільноти, засновану на наступному принципі: всі користувачі ПК мають право на захист від шкідливих програм, а безпека має бути доступною для кожного. В рамках цієї стратегії 1 червня компанія ALWIL Software випускає безкоштовний антивірус для домашніх (некомерційних) користувачів. Через півроку, в січні 2002 р., починає працювати нова система реєстрації, і відбувається реєстрація першого користувача безкоштовної антивірусної програми Avast antivirus Home Edition.

Компанія McAfee використовує антивірусний модуль Avast

ALWIL Software надає компанії McAfee свій антивірусний модуль Avast, який після цього використовувався в антивірусних продуктах McAfee. Наші антивірусні технології доводять свою ефективність, а логотип «Powered by Avast engine» з'являється на коробках продукту McAfee VirusScan. Компанія ALWIL також бере на роботу першого спеціаліста з технічної підтримки Павела Моурека (Pavel Mourek).

Нагороди в усіх категоріях

Антивірус Avast увійшов до числа перших трьох антивірусних програм у світі, які вдостоїлися нагород VB100 від журналу Virus Bulletin з усіх трьох категорій, що оцінювалися. Журнал Virus Bulletin - це авторитетне незалежне видання з комп'ютерної безпеки, й отримати навіть одну нагороду VB100 непросто.

Перша антивірусна програма для Windows 95

Молодий спеціаліст Онджей Влчек (Ondrej Vlček) (наразі технічний директор компанії) стає працівником компанії ALWIL Software й одночасно закінчує навчання в університеті. Він розробляє першу антивірусну програму для Windows 95.

Створення компанії

Засновники компанії Павел Баудіш (Pavel Baudiš) та Едуард Кучера (Eduard Kučera), скориставшись свободою від соціально-економічних обмежень соціалістичного режиму, нарешті перетворюють ALWIL Software з кооперативу в акціонерну компанію.

Оксамитова революція

Оксамитова революція та незалежність Чехословаччини від Радянського Союзу дають приватним підприємцям економічну свободу. У попередні роки багато організацій не могли отримати статус «компанії» та змушені були працювати як «кооперативи».

Перша програма для захисту від «віденського вірусу»

Павел Баудіш, на той час науковій співробітник Празького науково-дослідного інституту математичних апаратів, зіштовхується з екземпляром «Віденського вірусу» та, зацікавлений ним, створює програму, здатну його видалити. Він показує програму своєму колезі Едуарду Кучері, і вони разом створюють кооператив ALWIL Software, який випускає першу антивірусну програму Avast. Через жорсткі обмеження, що накладаються існуючим режимом, підприємцям не вдається зареєструвати «компанію».

Логотип браузера Chrome

Avast рекомендує використовувати
БЕЗКОШТОВНИЙ веб-браузер Chrome™.